Boty nepatří na zem, ale do botníku

Co je to první dojem? To je, když někoho navštívíte a jako první se vám naskytne pohled na neuvěřitelné množství bot naskládaných na podlaze. A nevypadá to podobně i u vás doma? Pořiďte si už konečně botník – jakmile obuv zmizí z podlahy, vaše předsíň se změní k nepoznání. Bude působit mnohem útulněji a nevyvolávat špatný první dojem. Botník je neprávem podceňovaný kus nábytku. V minulosti nesměl chybět v žádné domácnosti, dnes si ho spousta lidí pořizuje až v momentě, kdy se na podlaze nakupí desítky párů bot a z předsíně se stane opičí dráha. Ale jde i o samotné boty. Předpokládáme, že je nedostáváte zdarma – naopak si rádi připlatíte za stylové kousky a čekáte od nich, že vám budou dobře sloužit tak dlouho, jak jen to bude možné. Pořídit jim vhodný úložný prostor a zajistit pro ně příhodné podmínky by proto mělo být naprostou samozřejmostí. A co víc - botník vám ušetří spoustu práce a času. Určitě důvěrně znáte situaci, kdy spěcháte a chcete vyrazit do ulic v konkrétní obuvi. Jenomže když už se vám botky podaří vytáhnou z velké hromady v rohu místnosti, s hrůzou zjistíte, že jsou zablácené od podrážek ostatních botiček. Přitom je stačilo úhledně naskládat do botníku...

Není botník jako botník (aneb vyberte si ten správný)

Zlatou klasiku představují policové a regálové botníky. Některé umožňují nastavení výšky polic, takže je snadno přizpůsobíte rozměrům obuvi. Navíc vám poslouží jako úložný prostor i pro jiné věci, které byste měli mít v před síni po ruce. Zda zvolíte otevřenou variantu, nebo botník se skříňkami, je na vás. Záleží na tom, jestli chcete obuv elegantně skrýt, nebo ji naopak vystavit na odiv.

Klasický botník. Neurazí a svou funkci plní. Foto: dona-shop.cz

Jako velmi praktické se jeví výklopné botníky, do kterých se obuv ukládá nastojato. Proto mohou mít menší hloubku a šetří prostor. Pořídíte-li si právě takový botník, raději ho připevněte ke zdi – zajistíte tím stabilitu a předejdete možnému riziku převrácení (např. když do botníku při hře narazí malé dítě nebo větší pes).

Výklopný botník. Foto: dona-shop.cz

Pokud si nazouváte boty vsedě, bude se vám hodit botník lavice neboli sedací botník. Kombinuje úložný prostor a čalouněný sedák. Praktické!

Botník, na který si můžete sednout. Foto: dona-shop.cz

A narazíte i na další typy, obvykle kombinace dvou specifických druhů botníků. Stylové kousky za dobré ceny najdete například na dona-shop.cz.

Publikováno: 09. 02. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Ema Nováková

Tagy: botník | jak vybrat botník