Jednobarevné látky 100% bavlna jsou nezbytnou součástí vašeho kreativního šuplíku

Dali jste si na Nový rok další předsevzetí zkusit něco nového? A co takhle začít šít? Tahle činnost kdysi patřila mezi pravidelné aktivity babiček a prababiček, ovšem jejich popularita se vrací zpátky spolu s novou, kreativní generací. A pokud i vy patříte mezi ty, kteří s oblibou tvoří a šijí, pak by ani ve vašich zásobách neměly chybět jednobarevné látky ,100% bavlna, samozřejmě.

Kde všude se látky dají využít?

Pokud patříte mezi začátečníky, pak je dobré začínat s něčím jednoduchým, než si pořádně práci s jehlou osaháte. Ze startu se doporučují jednoduché kousky, například obyčejný, malý ubrus do kuchyně. Nespočet inspirace naleznete také na všech kreativních blozích, kde se dozvíte, jak ideálně použít vaše jednobarevné látky. 100% bavlna vašemu výslednému výrobku zaručí kvalitu a výdrž, což se hodí zejména, pokud jde například o kousky oblečení nebo třeba povlaky na polštář. A jestliže patříte mezi profesionály, můžete se s chutí vrhnout na nové povlečení do ložnice, či závěsy do obývacího pokoje.

Jaké barva letí?

Každý typ látky většinou nabízí volitelnost zhruba třiceti barev, od klasických až po ty nejzajímavější. Volba barvy spočívá vždy na tom, kde hodláte výsledek vaší práce využít. Pokud jde o oblečení, zde se nejspíše barevné meze nekladou, pokud si na to zrovna nepotrpíte. Jestliže ale hodláte ušít nové povlaky na polštář do ložnice či obývacího pokoje, zde je už na místě soustředit se na ostatní barevné aspekty pokoje, aby váš nový výrobek skvěle zapadnul. Na výrobu nicméně skvěle poslouží jednobarevné látky. 100% bavlna navíc výrazně prodlouží jejich životnost.

Investice do šití vás nezruinuje

Cena za jednotlivé látky se liší podle daného druhu. Standardně se určuje podle jednoho běžného metru a většinou nepřekročí hranici dvě stě korun. Pokud si však nejste jisti rozměry či samotnou volbou materiálu a barvy, nebojte se obrátit na zkušené profesionály. Jasno byste však měli mít ve svých záměrech. Pokud je dokážete správě definovat, odborníci vám jistě fundovaně poradí.

Publikováno: 11. 06. 2020 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková