Montované domy jsou zajímavé z mnoha důvodů

Každý, kdo si dnes chce pořídit nějaké vlastní bydlení, se musí smířit s vysokou, často až nemravnou cenou, případně si vybrat něco levnějšího, mnohdy v nepříliš oblíbené lokalitě. Takovýto postup však nemusí být jediný správný. Pokud toužíte po vlastní střeše nad hlavou za rozumné peníze, dá se to zařídit i jinak, třeba koupí montovaného domu.

Mnoho nestojí

Koupit si rodinný domek klasického střihu znamená obvykle obrovské finanční náklady. I menší stavby mohou stát klidně i několik milionů korun, na což každý samozřejmě nemá, a brát si s průměrným platem na něco takového hypotéku nemá příliš valný smysl. Cenově zajímavější alternativou jsou domy – montované bungalovy. Sice se nejedná o žádná honosná sídla, kde by mohla žít pohodlně pětičlenná rodina i se služebnictvem, nicméně pro běžnou tří až čtyřčlennou českou rodinu jsou ideální. A nejen cenou.

Blesková montáž

Na rozdíl od klasických obydlí tento druh bydlení není nezbytné budovat měsíce, či snad dokonce dlouhá léta. Montované domy bungalovy mohou být hotovy během pár týdnů, menší verze lze dokonce sestavit za několik dní. Jde totiž v podstatě o stavebnici, u které se pouze jednotlivé díly dávají dohromady. Pro rodinnou vilku je potřeba vyhloubit základy a pak postavit každý centimetr budovy drahým a složitým způsobem. Zde však není nutné zapojovat do práce těžké stroje. Konstrukci dokáží dát dohromady i zkušení montéři. Díky tomu je vše hotové v neskutečně krátké době, aniž by bylo nutné ničit pozemek.

Široký výběr

Jak již bylo zmíněno výše, jedná se v podstatě o stavebnice, ovšem o velice variabilní stavebnice. Nemusíte se tedy obávat, že váš montovaný domek bude zcela stejný jako dalších několik desítek staveb v okolí. Můžete si naopak vybrat z celé řady různých možností, jež se navíc poté dají také různě upravovat.

Publikováno: 24. 10. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Ema Nováková