Zdraví

Nástup podzimu? Nejvyšší čas na posilování imunitního systému!

Přišel podzim a s ním i období viróz. Pokud si chceme následující týdny užívat v poklidu a namísto v posteli je trávit procházkami v přírodě, která hýří všemi barvami a pozvolna se ukládá k zimnímu spánku, měli bychom průběžně pracovat na posilování imunity. V době, kdy navíc řádí koronavirus, mají následující doporučení ještě větší význam než kdy jindy.

Posilování imunity není nijak složité – a překvapivě vás bude stát spíše čas než peníze. Samozřejmě není od věci sáhnout po kvalitních doplňcích stravy. Například po vitamínu D, kterým lze suplementovat deficit slunečních paprsků. Stejně jako jiné vitamíny od českého výrobce Naturvita ho seženete v Gigalékárně.

Dostatek spánku a zdravá strava

Příliš toho nenaspíte? Děláte velkou chybu. Během spánku se tělo regeneruje a v konečném důsledku je mnohem odolnější vůči nemocem. Neznamená to však, že byste měli prospat celý den. Optimum je 6-8 hodin. A pozor – než ulehnete do postele, vyvětrejte. Spánek v prostředí s čerstvým vzduchem je mnohem vydatnější.

Co se týče jídelníčku, dělá s imunitou hotové divy. Dbejte na dodržování pitného režimu a namísto slazených nápojů pijte vodu. Den vždy začněte zdravou a vydatnou snídaní, v průběhu dne konzumujte dostatek ovoce a zeleniny – a naopak se vyhýbejte polotovarům a alkoholu. Kuřáci by měli svůj zlozvyk výrazně omezit a v lepším případě se s cigaretami nadobro rozloučit.

Otužování a pohyb

Kladivem na nemoci všeho druhu je průběžné otužování. Tím nemáme na mysli bezhlavou koupel ve studené řece – otužujte se postupně a začněte třeba střídáním teplé a studené vody během sprchování.

A konečně pohyb – právě ten je při budování správně fungujícího imunitního systému naprosto zásadní. Přestanete-li trávit většinu času zachlumlaná v dece na gauči, okamžitě pocítíte rozdíl. Najděte si příjemnou pohybovou aktivitu, která vás bude bavit a současně pomůže k posílení obranyschopnosti. Nemusí se jednat o vrcholový sport, efekt mají i delší a svižnější procházky.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Reklama

Chceš lehký tablet s atraktivním designem? Pořiď si skvělý iPad Air od Applu!

Tradiční finská sauna je ideálním místem pro relaxaci. Na míru vašeho domova vám ji vyrobí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dni? Domácí vířivky budou i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Prodej bytu Praha 6

Makléřky ze Šestky, tým zkušených realitních profesionálek na Praze 6

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.