O důvod víc, pustit se do úklidu

Nelíbí se vám odpadky v parku na trávníku, v přírodě u cest nebo na březích řek a potoků či v okolí parkovišť? Po této sobotě bude zase naše republika na chvíli o trochu čistší. Zapojíte se? Konečně máte o důvod víc uklidit. Blíží se třetí zářijová sobota, a to je Celosvětový den úklidu. S tímto dnem souvisí i aktivita Ukliďme Česko, která je u nás známá již několik let. Hlavní myšlenkou Celosvětového úklidového dne je postavit se globálnímu problému s odpady. A netýká se to jen odpadků poházených venku. Můžete začít hned u sebe doma a omezit odpady tak, že i při úklidu budete využívat např. koncentráty, které naředíte a jedna lahvička tak zastoupí hned několik kusů obalu. Úklid není jen povinnost. Může to být i zábava nebo práce, co jde pěkně od ruky, když má člověk ty správné pomocníky a hlavně chuť. A jestli vám ani tohle nestačí, tak si představte ten pocit, jak si sednete na gauč, natáhnete si nohy a dáte si kafe nebo čaj v provoněném a uklizeném bytě. Takový pocit je k nezaplacení.

Udělejte si ranní procházku

Ráno si dejte dobrou snídani a po ní vyrazte na krátkou procházku do parku nebo do přírody. Vezměte s sebou pytel na odpadky, jednorázové rukavice a seberte cestou odpadky poházené po zemi. Pokud to bude jen trochu možné, roztřiďte je na plasty, papír a směsný odpad. A zkuste takto odpovědně přemýšlet každý den v roce. Až příště vyhodíte papírek a netrefíte koš, zvedněte jej a hoďte do koše pořádně. Každý z nás by měl začít sám u sebe a i tyto malé činy jsou velkým krokem pro nás všechny.

Umyjte okna a hladké plochy rychle a efektivně

Jestli se chcete zbavit špinavých oken rychle a skoro bezpracně, pomůže vám okenní vysavač. Je to skvělý pomocníky při mytí oken a veškerých hladkých povrchů v domácnosti. Nový vylepšený okenní vysavač Kärcher WV6 Plus Multi Edition je vybaven inovativní sací stěrkou z tekutého silikonu, díky jejíž přizpůsobivosti se snadno dostanete až do spodních částí oken, což jistě ocení zejména majitelé francouzských oken. Ve výbavě má několika barevně odlišných stěrek pro různé místnosti nebo různá použití – okna, dlaždice, sprchový kout, skleněné stolky nebo třeba okna u auta.

Umyjte podlahy s minimem vody

Podlahová myčka Kärcher FC 7 Cordless nedělá kompromisy, pokud jde o čistou podlahu. Odstraňuje všechny druhy suchých a mokrých každodenních nečistot v jednom kroku bez předchozího vysávání. Podlahu čistí 4 válci, které se otáčejí proti sobě a jsou neustále zvlhčovány čistou vodou, zatímco znečištěná se shromažďuje v nádrži na odpadní vodu. Když narazí na opravdu zaschlou špínu, je tu funkce BOOST, které nic neodolá. A navíc vám nebude překážet žádný kabel, protože je poháněna výkonnou Li-Ion baterií s výdrží až 45 minut.

Ukliďte okolo domu

Čistá příjezdová cesta, chodníčky a další zpevněné plochy jsou vizitkou každého majitele domu. Spadané listí, kamínky i bláto uklidíte se zdatným pomocníkem v podobě ergonomického zametače Kärcher 2v1 S 4 Twin. Kromě standardních bočních kartáčů na suchý odpad je také vybaven dvěma dalšími bočními kartáči s tvrdšími štětinami na mokrý odpad (mokré listí apod.). www.karcher.cz www.svetcisteni.cz

Publikováno: 06. 03. 2023 / Aktualizováno: 14. 09. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Ema Nováková