Poradíme s výběrem posilovací lavice takřka na míru

Domácí posilovna se doslova stala hitem posledních několika let. Kromě úspory času při dojíždění do fitness center a neplacení vstupného máte zejména možnost mít oblíbené posilovací zařízení neustále k dispozici. Konkrétně v případě posilovací lavice je před samotnou koupí vhodné si pomyslně sepsat vlastní preference, které se budou odvíjet hlavně od toho, co od stroje očekáváte.

Výhody aneb Proč se vyplatí

Posilovací lavici si kromě mladých lidí, kteří chtějí nabrat svaly, zvýšit sílu a překračovat svoje limity, pořizují taktéž lidé starší. Těm může kupříkladu při správném cvičení pomoci bolavým zádům či sloužit jako prevence proti ochablým svalům a přebytečným vrstvám tuku. O komfortu domácí posilovny proti té komerční jsme si již také řekli. Vhodná je jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Posilovací lavice slouží také jako vhodný nástroj pro udržování svalové hmoty. Možné se je případně zaměřit jen na určité partie, které chcete rozvíjet, a tudíž jim věnovat veškerou energii.

Parametry

Prvním parametrem, který patři mezi stěžejní při výběru posilovací lavice je samotná nosnost zařízení. Nedívejte se však pouze na svoji aktuální váhu, ale připočte k hmotnosti také dodatečnou zátěž, se kterou budete do budoucna operovat. Obecně platí, že čím vyšší nosnost lavice, tím kvalitnější zpracování. Před koupí myslete také na to, jaké zatížení zvládne podlahový materiál a podloha samotná. Nezapomeňte také na rozměry lavice, neboť budete potřebovat také dostatek prostoru okolo sebe při manipulaci s činkami. Při výběru jakéhokoli stroje na cvičení věnujte dostatečnou pozornost kvalitě materiálů a vlastních preferencí. To jsou nejdůležitější společné jmenovatele, které budou potřebovat zanalyzovat, ať už budete vybírat posilovací lavici, eliptický trenažér nebo třeba posilovací věž.

Publikováno: 18. 11. 2021

Kategorie: Ostatní

Autor: Ema Nováková