Přineste si exotiku do svého domova! Jak na to?

Co se vám vybaví pod pojmem exotika? Někdo má před očima palmy a moře, jiný džungli, divoká zvířata a vůně orientálního koření. Pokud zrovna v rukou nedržíte letenku do některých z takových zajímavých destinací, nezoufejte. Exotiku můžete částečně přinést i do vašeho domova.

Potěšení na poličkách

Svůj domov můžete dekorovat různými způsoby. Někdo uznává minimalistický styl, jiný se drží čistě moderních trendů, někdo je na ekologii, jiný na extravaganci. Váš interiér může odrážet to, co milujete. Co najdete doma u nadšených cestovatelů?

V současné době frčí trend olepených ledniček s různobarevnými magnety z cest. Je pochopitelné, že každý si chce s sebou dovést aspoň něco malého na památku. Proč byste ale měli svůj zážitek vyjádřit něčím tak malinkým?

Představte si místo toho polici nebo knihovnu třeba ve vašem obýváku. Na ní se může honosit dřevěná soška z Afriky nebo zajímavý porcelán z Asie. Vedle toho může být soška býka třeba z řeckých ostrovů. S nápady a příklady bychom mohli pokračovat, princip je ale jasný. Místo nevzhledné změti magnetů můžete mít zajímavě vyzdobený interiér, který vám bude dělat radost po celý rok.

Láska prochází žaludkem

Vzpomínky na dovolenou nemusíte jen převážet v kufru nebo nakupovat ve starožitnictví. S mnoha exotickými zeměmi se vážou výrazné chutě a vůně. Kupte si koření garam masala, miso pastu, set na výrobu sushi nebo třeba kimchi a vytvořte s nimi pomocí receptů pokrmy, které vás přenesou do vzdálených zemí, které jste navštívili nebo máte v plánu navštívit.

Takové laškování v kuchyni je více než vítané především v zimních měsících, kdy nás všechny čeká tradiční pečení a připravování bramborového salátu. Kořeněné recepty ze vzdálených krajů nás mohou příjemně zahřát a trochu očistit naši mysl od všudypřítomného stresu.

Publikováno: 14. 12. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Adéla Voborníková