Lifestyle

Za kniplem soukromého letadla může být i žena. Co obnáší letecký výcvik?

Některé profese jsou zpravidla přisuzovány mužům, ačkoliv je v praxi mohou stejně dobře vykonávat i ženy. O pilotování letadle to platí zrovna tak. Přestože jsou v kokpitech letadel většinou vidět pánové, zástupkyně něžného pohlaví rozhodně nejsou výjimkou. Úspěšně řídí dopravní i vojenské letouny a těší se díky tomu řádnému respektu. A co vy – máte kladný vztah k létání? Nic vám nebrání v tom, abyste si udělala pilotní průkaz.

Zaplaťte si vyhlídkový let a uvidíte

Jaké to je v kokpitu menšího letadla? To zjistíte, až se s ním proletíte. Ideálním řešením je vyhlídkový let s možností pilotování na zkoušku. Zjistíte, že řízení stroje je úplně jiný zážitek než cestování na sedadle dopravního letadla. Pokud se pro to nadchnete, nic vám nezabrání v tom, abyste se přihlásila do leteckého výcviku.

Jaké jsou podmínky přijetí do výcviku?

Hádáte, že pilotkou nemůže být každá žena, která si to zamane? Máte pravdu. Letecká škola má na uchazeče určité požadavky. Budete muset doložit zdravotní způsobilost 2. třídy, což vám potvrdí váš lékař. Další podmínkou je minimální věk 16 let v době absolvování prvního letu. Do výcviku se však mohou zapsat i patnáctileté dívky – za předpokladu, že v daném kalendářním roce dosáhnou šestnácti let. K závěrečným zkouškám jsou uchazeči připuštěni v 17 letech.

Čeká vás teorie a létání

Co má letecký výcvik společného s autoškolou? V obou případech musíte nastudovat teorii, a až poté se pustíte do praxe. V rámci výcviku na soukromého pilota letounů – kvalifikace PPL(A) jde o 100 hodin teoretické výuky a 45 letových hodin. Jakmile budete mít splněno, absolvujete zkoušku a poté získáte vysněný pilotní průkaz. Zda zůstanete u létání se soukromým letadlem, nebo si kvalifikaci rozšíříte a doplníte řady komerčních pilotů, bude na vás.

Reklama

Chcete se uvolnit po náročném dni? Domácí vířivka bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Chceš chytrý telefon s atraktivním designem? Pořiď si skvělý iPhone 8!

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí domácí infrasauny? Prodej infrasaun poskytuje společnost Saunasystem. Nechte si postavit moderní infrasaunu na míru!

Kde to žije

Prodej bytu Praha 6

Makléřky ze Šestky, tým zkušených realitních profesionálek na Praze 6