Domů » Rekonstrukce bytu: Tipy, které se vám budou hodit
Bydlení

Rekonstrukce bytu: Tipy, které se vám budou hodit

Zakoupením bytu v panelovém domě získáte dobrou investici, která vám po řadu let může slušně vynášet. Ovšem pokud potřebujete byt zrekonstruovat, přichází na řadu ta náročnější část, protože musíte počítat s tím, že do rekonstrukce bytu vložíte část svých financí a času. Před samotnou přestavbou bytu je dobré vědět, zda se tedy skutečně vyplatí či nikoliv. Tipy se vám samozřejmě budou hodit také v rámci rekonstrukce domu.

Pokud tedy plánujete kompletní rekonstrukci bytu, tak počítejte s tím, že se neobejde bez rozebrání umakartového jádra, což může přinést řadu dalších komplikací, konkrétně z požárního či hygienického hlediska. V případě, že chcete zbourat původní konstrukci bytu, neobejdete se bez náhradních konstrukcí, které se ve většině případů skládají z ocelových profilů opláštěné sádrokartonovými deskami.

Určete si rozpočet

Mnoho osob se totiž pustí do kompletní renovace bez jakýchkoliv znalostí skutečných výdajů. Správným řešením je tedy nastavit si jasný rozpočet, s kterým budete při rekonstrukci zacházet. Raději zvažte, zda máte na rekonstrukci dostatek finance, popřípadě ji odložte. Rozhodně je to lepší způsob než nakoupit levný materiál a výbavu, a poté toho litovat.

Abyste si v rozpočtu udělali jasno, zkuste prozkoumat internet – kolik stojí materiál, práce dělníka na rekonstrukci, odvoz odpadu nebo další výdaje spojené s renovací.

Plánujte

Samozřejmě ne vždy všechno vyjde podle plánu, ale zajisté je lepším řešením být připraven, nežli překvapen. Každá změna, kterou během procesu rekonstrukce bytu uskutečníte, vás totiž může stát další výdaje. V případě, že plánujete demolovat příčky, zavolejte si na pomoc statika. Zkontaktujte raději správce, jestli změny budou vůbec uskutečnitelné.

Spolupracujte s odborníky

Rekonstrukce bytu je náročný proces, který není vůbec snadné dělat na vlastní pěst. I když se to může zdát, jako mnohem levnější řešení, můžete tím napáchat spoustu škod. V konečném důsledku zaplatíte za škody mnohem více než kdyby jste investovali do práce odborníků. Samozřejmě ten, kdo zvládne celou rekonstrukci sám je opravdový kutil.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.