Střih hraje u prádla prim

O spodním prádle ideálně nechceme ani vědět, že ho máme na sobě. Patří přitom k těm kouskům šatníku, bez kterých se neobejdeme. Správný výběr střihu zajistí pohodlí, což platí především pro muže.

Strávit celý den v prádle, které nám nesedí, není rozhodně nic příjemného. Za nepohodlí může u mužů špatně zvolená velikost a střih. Velikost si až polovina mužů kupuje větší, než opravdu potřebuje, a spodní prádlo pak neplní dobře ani funkci opory. V současné době jsou na trhu tři typy střihů, které pánské spodní prádlo nabízí. Každý z nich má své plusy a mínusy a je vhodný pro jinou aktivitu. Důležité je také vědět, co si chceme na spodní prádlo obléct, aby vše dobře vypadalo a nikde nic nepřekáželo.

  • Slipy patří mezi tradiční střih, který si oblíbilo mnoho mužů napříč generacemi. Nabízí dostatečnou podporu mužských partií a zároveň volnost při pohybu. Nemají nohavičky, takže nikde nic nepřekáží, kopírují tvar těla a hodí se pro práci, volný čas i na sport. Slipy lze obléct i pod upnuté kalhoty, jsou téměř neviditelné.

  • Trenýrky mají pohodlný volný střih, který je určený spíše pro klidový režim než sport. Široké nohavice nabízí velký prostor kolem intimních partií, ale minimální oporu, což může být při sportu pro muže nepříjemné. Trenýrky jsou vhodné pod volnější oblečení, protože látka nohavic by se pod upnutým oblečením mohla shrnovat, což může vést k podráždění kůže.

  • Nohavičku mají i boxerky, které jsou anatomicky tvarované a upnutým. Mívají ploché švy a poskytují dostatečnou oporu i při sportu. Podle průzkumů mezi ženami jsou boxerky nejvíce sexy prádlo a sluší každé mužské postavě. Hodí se pod volné i upnuté oblečení.

Pokud již máte svůj oblíbený střih, je skoro vyhráno. Zaměřit se pak musíte na materiál a správnou velikost, aby bylo pohodlí při nošení dokonalé.

Publikováno: 27. 02. 2021

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková