Ucpaný odpad většinou vyžaduje okamžitý zásah

Neodtéká vám voda z umývadla či vany? Zvedá se vám po splachování hladina v toaletě? Zřejmě máte ucpaný odpad. Možná je ale na vině i vážnější havárie kanalizace. Den blbec čas od času mívá každý. Ráno se probudí a z postele vstane levou nohou. Místo té pravé. Pokud bude mít to štěstí a bez úhony dorazí do koupelny, zjistí, že v umývadle neodtéká voda. A nesplachuje ani toaleta. Tedy ona splachuje, ale její obsah neputuje tam, kam by měl, a její hladina se naopak zvedá. „Někde je chyba,“ pomyslí si. „Ale kde?“ tápe. Odpovíme místo něj. Problémem je ucpaná kanalizace.

Nepanikařte

Uznáváme, že ucpaná kanalizace rozhodně není ničím příjemným. V podstatě okamžitě znemožňuje užívání umývadla, vody i toalety. A vyžaduje okamžité řešení. To však neznamená, že máme hned panikařit. Naopak. Zpočátku se dokonce můžeme pokusit problém odstranit sami.

Vyzkoušejte granule hydroxidu sodného

Ucpaný odpad z umývadla a vany se můžete pokusit rozpustit granulemi hydroxidu sodného. V požadovaném množství uvedeném na obalu je jednoduše nasypete do sifonu, zalijete horkou (ne vroucí) vodou, necháte půl hodiny působit a poté spláchnete proudem vody. Při troše štěstí budete mít po problémech.

Pomáhá gumový zvon i instalatérská pružina

Problém s odtokem vody z vany často vyřeší gumový zvon a odpad z toalety speciální instalatérské pero, které je k sehnání v potřebách pro instalatéry. Pokud nic z výše uvedeného nezabere, problém zřejmě bude vážnější a nezbyde vám nic jiného než se obrátit na profesionály, kteří na opravy kanalizace používají tu nejmodernější techniku.

Povolejte specialisty

Například českobudějovická firma IBOS specializující se výhradně na bezvýkopové opravy kanalizace k očistě kanalizačního potrubí používá výkonné s efektivní vysokotlaké čištění, které ho dokáže zbavit veškerých ucpávek a usazenin. Tomu všemu však předchází důkladné monitorování kanalizace nejmodernější monitorovací technikou, která určí příčinu problému. A tu pak odstraní. Rychle a efektivně. Ani se zkrátka nenadějete a bude po problémech.

Publikováno: 26. 02. 2023 / Aktualizováno: 25. 06. 2023

Kategorie: Ostatní

Autor: Ema Nováková