Bydlení

Víte, jak poznat kvalitní brikety na vytápění?

V posledních letech se v oblasti vytápění prodírají do popředí dřevěné brikety, které představují ideální alternativu pro všechny, kteří nechtějí mít žádné starosti s klasickým dřevem. Právě dřevo vyžaduje spoustu námahy a práce, neboť je nezbytné ho nasbírat, zpracovat, a potom ještě nechat dostatečně vyschnout. Zatímco brikety jsou už naporcované a perfektně suché. V neposlední řadě se vyznačují vysokou výhřevností.

Ovšem je nezbytné uvědomit si, že není briketa jako briketa. Dokonce i topivo se odlišuje kvalitou a cenou, a proto se v následujících řádcích podíváme, jak poznat opravdu kvalitní brikety, s nimiž budete spokojení.

Co všechno by měly brikety splňovat?

Ještě před nákupem několika palet se vyplatí koupit nejprve vzorek, abyste se ujistili, že je kvalita odpovídá vašim požadavkům a potřebám. Současný trh nabízí pestrou škálu tvarů – od malých hranatých přes dlouhé válce. Pokud brikety obsahují vysoký podíl kůry stromů, hodí se spíše na noční vytápění, neboť hoří o něco déle, a tak není nezbytné příliš často přikládat.

Dávejte si pozor na to, aby brikety obsahovaly výhradně čisté a dokonale slisované dřevní piliny. Vyvarujte se briketám s obsahem rostlinných příměsí a kamenů. Spoustu toho o briketách prozradí aroma. Jestliže cítíte dřevo, je to správně. Jestliže pryskyřici, dejte od briket ruky pryč.

Kdo prodává brikety?

Jestli si tedy chcete udělat zásobu na nadcházející zimu, objednejte si brikety od specialisty jménem OPTIMTOP, jenž nabízí dopravu po celé České republice zcela zdarma, ať už si objednáte jednu, nebo osm palet. Odborník má ve svém pestrém produktovém portfoliu jak denní, tak i zmiňované noční kůrové brikety.

Začněte uvažovat ekonomicky a pusťte se do vytápění briketami. Vyjdou levněji než vytápění plynem či elektřinou.

Reklama

Chceš lehký tablet s atraktivním designem? Pořiď si skvělý iPad Air od Applu!

Tradiční finská sauna je ideálním místem pro relaxaci. Na míru vašeho domova vám ji vyrobí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dni? Domácí vířivky budou i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Prodej bytu Praha 6

Makléřky ze Šestky, tým zkušených realitních profesionálek na Praze 6

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.