5 možností, jak se rozmazlovat kosmetikou

Jak často si dopřáváte pravidelnou péči o své tělo, pleť a například i vlasy? Rozmazlujte se klidně každý den a uvidíte, že se budete cítit lépe nejen fyzicky, ale také psychicky. Inspirujte se možnostmi, jak se rozmazlovat.

1) Kosmetika na prvním místě

Rozhodně si nemusíte každý den umývat hlavu a dávat pleťovou masku, ale pokud se každý den líčíte, určitě byste se měli před spaním také odlíčit a dopřát svému obličeji i další zaslouženou péči. V první řadě se vždy zajímejte o typ své pleti a podle toho si pořiďte kosmetiku pro suchou pleť, případně pro mastnou a problematickou pleť nebo si pořiďte výrobky, které léčí akné.

2) Pravidelná péče

Pravidelnost je na místě. Pokud se budete o svou pleť starat denně, velmi rychle si všimnete prvních změn. Vaše pleť již nebude zašedlá a nebudete působit unaveně. Pravidelnou pleťovou maskou, stejně jako čištěním pleti pomocí tonika, čistícího gelu nebo séra, bude vaše pleť vypadat svěží, mladistvá a zbavíte se akné a jiných nedokonalostí.

3) Odměna v podobě zážitku

Rozmazlovat se můžete i zážitkem, který je spojen s krásnou. Navštivte kadeřníka, zajděte si nehty nebo si nechte udělat prodloužené řasy. Stejně tak vás dokáže rozmazlit i masáž, případně kosmetické ošetření v salonu. Jednou za čas si určitě udělejte jen čas sami na sebe a pozvěte také kamarádky na beauty odpoledne a společně si doporučte nové kosmetické přípravky.

4) Zdravý životní styl

Snažte se do svého jídelníčku zařadit dostatek ovoce a zeleniny. Dodržujte pitný režim, který významně pomáhá s problémy se suchou pletí, ale řeší také nepříjemnosti s mastnou pletí. Zdravým životním stylem bývá také často aktivní život, pokud však nemáte rádi cvičení, tak si alespoň půl hodiny denně dopřejte procházku na čerstvém vzduchu.

5) Klid a pohodové chvíle

Na tvorbě akné se podepisuje genetika, hormonální změny a dospívání, výrazně však přispívá také stres. Pokud tedy chcete vypadat skvěle, zkuste se nestresovat, najděte si koníčky, které vás budou bavit. Užívejte si přáteli, partnerem i rodinou klidné a pohodové chvíle a věřte, že se budete nejen lépe cítit, ale bude to na vás vidět na první pohled.

Publikováno: 18. 12. 2020

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková