Lifestyle

Jak naučit dítě cizí jazyk? Na školu se raději nespoléhejte

Jazyky představují pomyslnou bránu do světa a je škoda ji dětem uzavírat. Zodpovědný rodič si uvědomuje význam cizích řečí a aktivně se podílí na vzdělávání svého potomka. Na základní školu se v tomto směru nelze příliš spoléhat, výuku mají mnohdy na starost učitelé, jež by sami potřebovali doučování. Případy, kdy si s angličtinou láme jazyk kantor v důchodovém věku, kterému chybí aprobace k výuce daného jazyka, nejsou nijak výjimečné. Ale jak tedy dítku položit pevné základy jazykové výbavy, když ne ve školní lavici?

Optimální start? V předškolním věku!

Většina rodičů hledá odpověď na otázku, kdy je vhodná doba pro první kontakt s druhým jazykem. Ve výhodě jsou dvojjazyčné neboli bilingvní rodiny, kde je dítko vystaveno dvěma různým jazykům přirozeně a již od malička. Takovou možnost má však jen zanedbatelné procento českých dětí, ostatní musí využít jiné možnosti.

Odborníci z řad lingvistů potvrdili, že pokud se dítě ponoří do výuky cizího jazyka v předškolním věku, bude mít později nezanedbatelnou výhodu před vrstevníky, kteří se druhou řeč učí až na základní škole. V praxi je samozřejmě efektivita výuky přímo úměrná vhodně zvolené koncepci – angličtina pro nejmenší musí mít adekvátní formu. Děti se nebiflují gramatiku, ale naopak nasávají nová slovíčka a fráze hraním.

Školky jsou drahé a je jich málo, vyzkoušejte kvalitní kurz

Počet školek se specializací na výuku cizího jazyka není v České republice mnoho. Mnoho rodičů navíc naráží i na bariéru v podobě příliš vysokého školného. Mnohem dostupnější, a to jak z hlediska volných míst, tak financí, jsou kurzy v jazykových školách. K nejlépe hodnoceným patří například pražská instituce JS FAN, kde probíhají kurzy anglického jazyka i kurzy francouzštiny pro děti i dospělé. Jazykovka nabízí také online kurzy, které se jeví jako ideální řešení pro děti ze vzdálenějších lokalit.

A jak taková výuka v jazykové škole probíhá? Podívejte se na video.

Reklama

Chceš lehký tablet s atraktivním designem? Pořiď si skvělý iPad Air od Applu!

Tradiční finská sauna je ideálním místem pro relaxaci. Na míru vašeho domova vám ji vyrobí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dni? Domácí vířivky budou i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Prodej bytu Praha 6

Makléřky ze Šestky, tým zkušených realitních profesionálek na Praze 6

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.