Domů » Jak oživit trička a tílka
Móda & krása

Jak oživit trička a tílka

Hledáte způsob, jak ozvláštnit stávající šatník bez velkých investic? Posaďte se za šicí stroj a pusťte se do práce. Inspirujte se následujícími tipy!

Výšivky a nášivky

Na výšivky i nášivky budete potřebovat šicí stroje. Ale jaký je v nich vlastně rozdíl? Výšivka je vytváření vzorů, nebo motivů přímo na látku, kdy v tomto případě, vyšíváte přímo na tričko. Nášivku vytváříte na jiný kus látky, který potom přišijete, nebo nažehlíte (pokud jste jako podklad použili nažehlovací látku) na Vámi vybraný kus oblečení. Výšivkou můžete například nenápadně zamaskovat poškození látky. Pokud zvolíte nit v téměř totožné barvě oděvu a vyberete si jemný vzor, můžete například nevzhledný flíček zamaskovat tak, že si ho téměř nikdo nevšimne. A pokud ano, najde jen velmi rafinovaně skrytou výšivku.

Aplikace

Aplikace jsou již trošku složitější. Na jejich výrobu budete potřebovat řezací plotr, který Vám z látky vyřeže Vámi zvolený motiv. Ten poté šicím strojem přišijete k tričku, ale téměř před došitím jej vycpete vyplní. Poté stačí použít barvy na textil, dokreslit detaily, zažehlit a je to. Do malování detailu můžete přenechat dětem a ty si užijí zábavu, po které se můžou hotový výrobkem pyšnit všude kam půjdou. Jejich výhodou je, že si můžete vymyslet svůj originální design a pyšnit se tak naprosto jedinečným kouskem.

Úprava střihu

Overlock a coverlock Vám pomohou v úpravě střihu. Pokud je tričko, nebo tílko volné v bocích, overlockem je můžete ve švech zabrat bez zbytečného párání, špendlení a stříhání. Vytvoří klasický pevný šev, který z vnější strany nepůjde vidět a díky řezacímu noži a obnitkování látku začistí. Jeho největší výhodou je, že si poradí i s elastickým materiály, které klasické šicí stroje mohou prosekat, nebo je sešijí tak, že se nenatáhnou. Coverlock je velmi podobný, jeho využití najdete například v úpravě délky střihu. Vytváří pokrývací steh, který můžete najít například na spodním lemu trička. Při využití obou šicích strojů si například z tričkových šatů, můžete vytvořit crop top a sukni, které Vám k sobě budou vždy ladit. Pokud se Vám však zda investice do 2 různých šicích strojů zbytečná, stačí si zakoupit overlock, který je spojený s coverlockem, nebo overlock s možností přestavby na coverlock.

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.