Kam na skvělý burger? Do Břeclavi Mezi Bulky!

Bydlíte v Břeclavi či v blízkém okolí, anebo máte v plánu pohodový výlet do vyhlášeného Lednicko-valtického areálu? Určitě si ho užijete, ne nadarmo byl zařazen mezi kulturní památky UNESCO. Ale nabízí se ještě další důvod k návštěvě tohoto důležitého hraničního přechodu. Na sběratele gurmánských zážitků zde čeká vynikající burger. Jestli si ho dopřejete na oběd, večeři nebo jen tak, je na vás.

Poctivý burger, který v Břeclavi milují

Většina lidí burgery miluje, ale není zrovna jednoduché vypátrat místo, kde vám ho připraví tak, abyste si bezprostředně po jídle neřekli, že „tohle už bylo vážně naposledy“. Ne každý to totiž umí a výsledkem pak bývá jakýsi mišmaš, který sice vypadá dobře, ale chutná jako každý jiný (pod)průměrný burger. Ale Břeclav si zaslouží něco lepšího než obyčejné burgery. Tímto heslem se řídili Alenka a Honza, kteří – plní entuziasmu – otevřeli vysněný podnik nejen pro obyvatele jejich města, ale samozřejmě i pro lidi z blízkého okolí. V čem jsou burgery Břeclav jedinečné? Burgrárna s vtipným názvem Mezi Bulky si zakládá na poctivých surovinách. Mezi bulky se tak dostávají ingredience, které si realizátoři sami připravují v kuchyni – včetně majonézy, kečupu, omáček a dalších přísad. Zároveň pečlivě vybírají zeleninu i maso, ale o tom níže.

Maso? Jedině z domácího chovu

Co si budeme povídat, kvalita masa v burgerech je všeobecně dost rozporuplná. A také v tomto směru je burger Břeclav o kus dál než ostatní. Pokud vám skutečně záleží na tom, co jíte, stoprocentně oceníte původ placek – dodavatelem burgrárny Mezi Bulky je rodinná farma Rudimov, která si vysloužila titul „české biopotraviny roku 2020“. Jinými slovy jde o prvotřídní kvalitu i chuť. V burgrárně však nezapomínají ani na zákazníky, kteří z etických či zdravotních důvodů maso nekonzumují. Právě pro ně je připravena speciálka – burger s vlastním NeMasem, jehož chuť je na první dojem naprosto identická se skutečným masem. Připravte si své chuťové pohárky, tohle bude pořádná burgerová jízda, kterou si budete chtít zanedlouho zase zopakovat.

Publikováno: 22. 08. 2021

Kategorie: Ostatní

Autor: Ema Nováková