Plánujete relax v lázních? Poradíme vám 3 místa, která rozhodně stojí za to navštívit

Každý z nás potřebuje čas od času dovolenou a dostatečný oddech od dlouhých pracovních dnů. Někteří raději volí výlet k moři, někteří pár dní strávených na chatě a jiní si zpříjemní svůj volný čas právě pobytem v lázních. Patříte do třetí skupiny? Lázeňské pobyty se mohou pyšnit svými vynikajícími výsledky především z hlediska fyzického a duševního zdraví, protože právě na tyto aspekty mají blahodárný účinek. Nejen že vám dodají potřebnou energii a kvalitní odpočinek od každodenních starostí, ale i zasloužený relax a komfort. V následujících řádcích vám doporučíme tři místa, která si vysloužila naší pozornost a rozhodně stojí za návštěvu.

Lázně Karlovy Vary

Právě pobytem v lázních v Karlových Varech, si můžete dopřát chvilky plné pohody, relaxu a odpočinku. Toto město je proslulé právě díky léčivým termálním minerálních pramenům, které, jak se zdá, mají na organismus magickou moc. Podle pověsti si zde ulevoval sám Karel IV. od bolavých nohou! Pomocí moderní, ale i tradiční léčby dosahují spa a wellness zařízení vynikajících výsledků. Lázně Karlovy Vary doporučujeme především pacientům, kteří prodělali koronavirové onemocnění s těžším nebo středním průběhem. Můžete se těšit na léčbu pomocí tradičních procedur a léčivých přírodních zdrojů. Ovšem pobyt samozřejmě slouží také jako dokonalá prevence proti řadě onemocnění. Obecně se délka pobytu pohybuje mezi 1 – 2 týdny.

Františkovy lázně

Nutno vyzdvihnout Františkovy lázně, které už v dávných dobách navštěvovali i habsburští panovníci. Bez nadsázky se tedy  jedná o lázně s dlouholetou tradicí přetrvávající dodnes. Františkovy lázně navíc nabízí velké množství dalších aktivit, nejen samotný relax a odpočinek. Procházky obohacené příjemnou atmosférou okolního prostřední s prvky klasicistní architektury, ale také pestrou gastronomii, která potěší především milovníky vynikajících pokrmů. Za zmínku také stojí i návštěva místního aquaparku nebo třeba lesoparku Amerika.

Lázně Darkov

Dalším místem kde můžete prožít příjemný pobyt, jsou lázně Darkov v Moravskoslezském kraji. Pyšní se nadstandardní kvalitou svých léčivých procedur a lékařskou péčí. Pokud se rozhodnete o zakoupení plné penze, pestrá a chutná strava je zaručena. V lázních se vám dostane různorodé péče, dokonce i v podobě pedikúry a manikúry. Po příjezdu následuje vstupní lékařské vyšetření a dárek na uvítanou. Lázně disponují bazénem a dalšími benefity, díky nimž si pobyt užijete na sto procent. Největší výběr lázeňských pobytů najdete na spa.cz. Vyberete si pobyt, který vám vyhovuje a vyrazíte!

Publikováno: 08. 08. 2021

Kategorie: Zdraví a krása

Autor: Ema Nováková