Co můžeme očekávat při vyklízení pozůstalosti?

Vyklízení pozůstalosti je vždy tak trochu nepříjemnou záležitostí, ale k životu to zkrátka patří. Lidé přicházejí a odcházejí. Celá realizace vyklízení pozůstalosti je legislativně možná v momentě, kdy je již možné disponovat s majetkem. Bývá to ve většině případů až po dědickém řízení. Běžnou praxí ovšem bývá, že pokud je vše v naprostém pořádku a dědici se shodli i na majetkovém vypořádání, vyklízení pozůstalosti může započít prakticky kdykoliv.

Co vše potřebujeme k vyklízení pozůstalosti

Profesionální firmy, které se zabývají nejen stěhováním, ale i vyklízením pozůstalosti, nám mohou ušetřit nepříjemné chvíle spojené právě s vyklízením pozůstalosti, ušetří nás čas a uleví po psychické stránce. Zaměstnanci těchto firem se chovají profesionálně a s úctou. Kompletní vyklízení pozůstalosti může trvat i několik dní, záleží na okolnostech a rozsahu majetku. Je velmi dobré, zjistit u profesionální firmy předběžnou kalkulaci ceny vyklízení pozůstalosti. Předejdeme tak případným nepříjemnostem.

Jak vypadá průběh vyklízení pozůstalosti?

Realizace celého vyklízení pozůstalosti není nijak zvláštní, probíhá standardním způsobem. Po domluvě s pozůstalými je připraven velkoobjemový kontejner, do kterého se bude nakládat vše, co si pozůstalá rodina přeje zlikvidovat. Jde o starý nábytek, oblečení, koberce, atd. Z bohatých zkušeností profesionálních firem, které se zabývají touto činností, lze říci, že se právě při vyklízení pozůstalostí mnohdy najdou i věci osobního charakteru. Ty jsou samozřejmě předány rodině.

Závěrečná desinfekce

Vyklízení pozůstalosti s sebou přináší i možné čištění vzduchu, tzv. dezodorizace. Nevyvětrané prostory nebo prostory s nevábným odérem se musejí někdy hodně dlouho větrat nebo nelze docílit dokonale čistého prostředí. Proto právě firmy, které vyklízením pozůstalosti zabývají nabízejí i služby v podobě již zmíněné dezodorizace. V některých případech je také nutná desinfekce vyklízených prostor, aby s předešlo případným zdravotní či jiným komplikacím při předání bytu novému majiteli.

Pomoc profesionálů

Ne každý si dokáže poradit s vyklízením pozůstalosti po svých příbuzných. Je to choulostivé a bolestivé téma, které by neměli dělat pozůstalí sami. Náročnost celé akce, psychická zátěž a jiné skryté faktory, které s sebou vyklízení pozůstalosti přináší, můžeme jednoduše obejít. A to tak, že si najmeme spolehlivou a prověřenou firmu, která se vyklízením pozůstalosti zabývá. Profesionální zaměstnanci každé takové firmy jsou náležitě poučeni, jak se v takových případech chovat a co mají dělat.

Publikováno: 11. 03. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Ema Nováková