Dárek pro muže? Se stylovou a elegantní koženou peněženkou nešlápnete vedle.

Ať už hledáte vhodný dárek k narozeninám, svátku, výročí nebo Vánocům, kvalitní a elegantní kožená peněženka vždycky udělá radost. Dokonce i pánská peněženka může mít unikátní design a styl. Dnes už není design u pánské peněženky až na druhém místě. Kromě funkčnosti, kapacity a odolnosti dokáže pánská peněženka zaujmout svým vzhledem. Při nákupu online snadno vyberete tu pravou peněženku podle různých požadavků při filtrování, ať už je to požadavek na velikost nebo na množství přihrádek na bankovky, mince, doklady, karty i vizitky.

Jak vybrat ideální pánskou peněženku?

Pokud chcete peněženku koupit jako překvapení, udělejte průzkum u peněženky staré – podívejte se, kolik má přihrádek, jak je velká, kde ji muž nosí či jak ji používá. Nenápadně také vysondujte, jestli je na své stávající peněžence (kromě jejího opotřebeného vzhledu) s něčím nespokojený. Správně vybavená pánská peněženka by měla obsahovat více kartových a dokladových přihrádek, které zpravidla muži hojně využívají. Naopak někteří zase vůbec nevyužívají mincovník, a když jim nějaké mince přijdou pod ruku, jsou zvyklí je hodit do kapsy, nebo například do přihrádky v autě. Z materiálů nejvíce potěší kvalitní kožená peněženka, která dlouho vydrží a časem získá zajímavou patinu.

Velké pánské peněženky

Velké pánské kožené peněženky nabízí dostatek prostoru pro platební karty, bankovky, mince, vizitky i doklady. Pokud má muž rád vše pohromadě a přehledně uspořádané, s velkou peněženkou nešlápnete vedle. Vyzkoušejte třeba pánské kožené peněženky Hajn z kvalitní třísločiněné italské hověziny, které vynikají čistým zpracováním. Kvalitní hladká hovězí useň se barví tamponováním tak, aby vynikla kresba a struktura kůže. Oceníte kontrastní prošívání i dodání v originální pevné krabičce.

Malé a střední pánské peněženky

Pánské kožené peněženky české značky Segali jsou velmi oblíbené, cenově dostupné, a dokonce v prvotřídní kvalitě. V nabídce je široká škála barev, provedení i velikostí, kromě středních zde naleznete i malé a velké. Navíc mohou vynikat unikátní úpravou povrchu a vzhledem. Vybrat si můžete i peněženky jiných značek, například Cosset, Carmelo nebo Lagen. Unikátní je i kožená dolarovka Poyem Andora s originálním prošitím.

Tradiční česká peněženka z kvalitních materiálů

Kožené peněženky Lagen zaujmou na první pohled netradičními povrchovými úpravami, jako je broušená a voskovaná neboli anilinová hovězí kůže s puncem precizní ruční výroby. Tradiční česká značka kožené galanterie Lagen nabízí nadčasové peněženky různých velikostí a barev s širokým výběrem právě pro muže.

Luxusní peněženky na karty

Pokud hledáte něco speciálního, vsaďte na koženou peněženku Secrid. Vypadá perfektně, zabere minimum místa a vejde se do ní vše potřebné. Integrovaná hliníková pouzdra zamezí podvodnému načtení karet, protože jsou opatřeny RFID ochranou. S kartami se při placení snadno manipuluje, jelikož je vysunete pouze jedním lehkým pohybem. Luxusní malé kožené peněženky jsou na výběr v mnoha barvách a v četných povrchových úpravách.

Kožené peněženky v zemitých tónech

Zatímco ženy často vyhledávají barevné a třeba i extravagantní červené peněženky, mezi muži jsou podle prodejců nejpopulárnější zemité tóny, jako je kupříkladu světle i tmavě hnědá, nebo naopak tepleji zbarvená koňakově hnědá. Někteří pak dají přednost černé klasice. Při výběru se podívejte, v jakých barvách má muž ostatní doplňky, ať se mu dobře kombinují. Pokud pro něj chcete větší dárek, pořiďte rovnou s peněženkou vhodně sladěný opasek či aktovku. Velký výběr pánských i dámských kožených peněženek a dalších doplňků najdete v e-shopu Špongr.

Publikováno: 20. 08. 2020

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková