Jak vybrat alternativní či repasovaný toner?

V současné době je tisk poměrně nákladná záležitost, zejména pokud potřebujete tisknout během dne spoustu papírů. Výhodnější alternativy hledají nejen domácnosti, ale také mnohé podniky. Ušetřit na úkor kvality však není řešení, a proto je potřeba najít jakýsi kompromis. V následujících řádcích vám představíme, jaké tonery existují a do jakých se vyplatí investovat. Jelikož je trh poměrně rozmanitý, jen málokterý laik se v nepřeberné nabídce vyzná. Zakoupit si můžete tonery a cartridge originální, kompatibilní (neboli alternativní) a repasované.

Originální tonery – za hodně peněz hodně muziky

První možností jsou originální tonery, které vyrábí samotní výrobci tiskáren. Počítejte však s vysokou pořizovací cenou, nicméně na druhou stranu se nemusíte obávat nekvalitního výstupu. Poruchovost takových tonerů je minimální.

Kompatibilní neboli alternativní tonery

Jak už samotný název napovídá, jedná se o kompatibilní tonery, které však vyrábí jiná společnost. Při výrobě se snaží co nejvíce přiblížit originálnímu toneru, nicméně prodává své produkty za mnohem nižší cenu.

Repasované tonery – ekologická volba

Poslední kategorii tvoří repasované tonery, známé také jako renovované či recyklované. Jedná se o již použitý toner, jenž je znovu naplněn tonerovým práškem. Originální krabička se tedy nelikviduje, pouze se vyčistí, vymění se v případě nutnosti optický válec či tonerový čip, a potom se do ní opět dá prášek, a pak se může repasovaný toner používat. Jestliže hledáte prodejce repasovaných i alternativních tonerů, podívejte se do pestrého produktového portfolia internetového obchodu Tonera.cz. Jděte pro tonery do Tonery, tak zní motto e-shopu. Působí na tuzemském trhu takřka třicet let a kromě internetové prodejny má i dvě kamenné pobočky v Praze.

Publikováno: 11. 08. 2020 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Ostatní

Autor: Ema Nováková