Na co se zaměřit při výběru pánského prádla?

Pohodlí a příjemné nošení jsou hlavní požadavky, které muži mají na své spodní prádlo. Jak vybrat to správné, které sedne? O své muže se ženy obecně starají rády, a to včetně nakupování oblečení všeho druhu, včetně spodního prádla. Zatímco ale vybrat košili nebo tričko je celkem jednoduché, u prádla je lepší si s výběrem dát práci, aby ho muž nosil a byl spokojený.
  • Velikost muži většinou neřeší a to je špatně. Prádlo, které je příliš velké, má zbytečně moc látky a může pod kalhotami vadit, naopak menší velikost škrtí a odírá kůži. Podle průzkumů si muži sami vybírají prádlo o jednu až dvě velikosti větší, než opravdu potřebují, ale okolí, stejně jako ženy, sdělují velikost menší. Nenechte se zmást, pokud má XL a tvrdí, že má maximálně M. Dobře padnoucí velikost je základ pro pohodlí při nošení.
  • Střih je pro mnoho mužů hlavním kritériem. Někdo nedá dopustit na nohavičky a jiný je nesnese, měli bychom tedy alespoň tušit, kterému střihu dává přednost. Nejčastěji jsou to slipy, trenýrky a boxerky. Slipy jsou upnuté a nemají nohavičku, trenýrky naopak nabízí volný střih s nohavičkami a boxerky mají také nohavičky, ale jsou upnuté a kopírují postavu.
  • Materiál pro muže nebývá až tak důležitý, vsaďte tedy na klasiku. Bavlna nebo bavlna s příměsí zaručí příjemné nošení a jsou vhodné i pro citlivou pokožku. Vyhněte se umělým materiálům, s výjimkou funkčního prádla.
  • Design je stále důležitější, přesto by neměl být na prvním místě. Bílá a černá jsou nestárnoucí klasika, stále populárnější jsou ale také kombinace barev nebo vzorů a velmi oblíbené u mužů napříč generacemi jsou trenýrky s obrázkem.
Nebojte se trochu zariskovat a vybrat veselejší motiv, který by si muž třeba ani sám nekoupil. Můžete mu tak otevřít dveře k novým barvám, než na které je zvyklý.

Publikováno: 23. 10. 2020

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková