Přemýšlíte nad změnou práce? Zkuste to jako realitní makléř

Pokud tiše závidíte svému známému, jak s nadšením chodí do práce, měli byste uvažovat nad změnou dosavadního zaměstnání. Pokud se alespoň částečně chcete stát pánem svého času, staňte se úspěšným realitním makléřem. Co všechno taková pracovní pozice obnáší? Veřejností je práce realitního makléře vnímána poněkud negativně, přitom profese dokáže generovat velice dobré zisky, pokud umíte komunikovat s lidmi a máte prodejní schopnosti. Obrovskou výhodou je, že se na danou pozici hodí jak absolvent vysoké školy, tak i člověk s ukončeným základním vzděláním. Většinou se realitní kanceláře neohlíží na vzdělání, spíše je zajímají vaše dovednosti.

Je práce realitního makléře královská profese?

Prodej nemovitostí skrze zprostředkovatele je naprosto běžnou praxí. V zahraničí dokonce má kupující svého vlastního realitního makléře, který má za úkol na základě zadaných parametrů a požadavků najít vhodný rodinný dům anebo byt pro svého zákazníka. Pokud zadáte do vyhledávače „realitní makléř práce“, hned se vám nabídne spousta realitních kanceláří hledajících posily do svého týmu. Pravděpodobně vás jako první bude zajímat plat realitního makléře. Odměňování se liší v závislosti na konkrétní společnosti. Většinou máte stanovený nějaký fixní plat, k němuž se potom přičítají provize za prodej nemovitostí. Provize tvoří určité procento z prodejní ceny. Šikovní jedinci si měsíčně přijdou i na sto tisíc korun, což je v porovnání se současným průměrným platem v České republice opravdu lákavé.

Jak se stát realitním makléřem?

Jestliže vás tedy práce v realitách opravdu zajímá, měli byste ještě vědět, že realitní makléř nechodí pouze po prohlídkách bytu, ale má i další práci na starosti. Realitní makléř je tak trochu i finanční a právní poradce, terénní pracovník, asistent a také psycholog. Prostě od každého něco. Hledáte odpověď na otázku, jak se stát realitním makléřem? Stačí si najít vhodnou firmu, jako je například RE/MAX, a poslat jí životopis.