Proč vyměnit klasické cigarety za ty elektronické?

Inhalace tabáku nepatří zrovna mezi státem podporované koníčky. I proto může člověk kouřit beze strachu z případných represí už jen na pár veřejných místech. Přitom je možné toto pravidlo docela jednoduše obejít a zároveň neporušovat žádná nařízení. Stačí si koupit elektronickou cigaretu.

Konec žlutých prstů

Kouření má samozřejmě neblahý vliv na celý organismus. Nemůže za to pouze nikotin, ale hlavně látky typu dehtu, jež vznikají během hoření. Průměrný kuřák tak denně vdechuje rozličné jedy, které ho pomalu, ale jistě likvidují. Navíc kouření cigaret negativně působí také na oblečení, jež takto snadno načichne. Nepříjemností jsou i žluté prsty, které jsou pro kuřáky typické. Je tedy hodně důvodů, proč přesedlat na něco lepšího, třeba na elektronické cigarety.

Více možností ke kouření

Tento druh kuřiva je méně závadný než v případě klasických cigaret. Během vapování totiž nedochází k žádnému hoření, a tudíž není člověk nucen vdechovat žádné toxické látky, jako jsou dehet nebo benzen. Velkou výhodou rovněž je možnost vapovat elektronické cigarety i na místech, kde je normálně kouření zakázáno, typicky třeba v restauracích nebo v zoo. Lidem obvykle nevadí, když někdo vapuje na veřejnosti, jelikož tím nepoškozuje zdraví ostatních, a navíc nehrozí, že by jim takto načichlo oblečení.

Odvykání

S pomocí elektronických cigaret je mnohem jednodušší s kouřením nadobro seknout. Ideální jsou k tomuto účelu jednorázové modely, jež se po použití prostě vyhodí do popelnice. Tyto cigarety mají jen omezené množství potáhnutí a po překročení limitu je nutné si koupit novou. Velkou výhodou tohoto řešení je fakt, že si kuřák sám rozhoduje, kolik do sebe potřebuje dostat nikotinu. Nemusí tudíž típat cigaretu někde u půlky, a vyhazovat tím zbytečně peníze. Jednorázové verze jsou oproti klasice lepší hlavně v ceně. Zatímco tradiční elektronická cigareta stojí i více než tisícovku, jednorázový model je možné koupit za dvě stovky. Takovéto cigarety je snadné pořídit kupříkladu ve velkoobchodě HQD. Koho zajímají kvalita a dobré ceny, ten na HQD nedá dopustit.

Publikováno: 27. 02. 2023 / Aktualizováno: 29. 11. 2022

Kategorie: Zdraví a krása

Autor: Ema Nováková