Kdy přichází čas na změnu šatníku

Málokdo z nás chce měnit šatník, ale v životě přijdou chvíle, kdy je to víc než potřeba. Šatník určitě změňte v případě, že se vám výrazně změní váha. Dalším milníkem je rozhodně těhotenství, případně radikální změna stylu oblékání.

Zhubnutí

Mezi jednu z nejpříjemnějších událostí, kdy musíte změnit svůj šatník je plánované a dobrovolné zhubnutí. Pokud jste zhubli a formovali svou postavu pomocí pestrého jídelníčku a pravidelného cvičení, je pro vás nový šatník odměnou. Konečně můžete nosit to, co se vám líbí a to, co vám sluší. Nebojte se obměnit svůj šatník od základů, tedy od dámského a pánského spodního prádla až po plesovou garderobu.

Přibrání

Méně příjemné je, když přiberete a zjistíte, že je vám většina oblečení v šatníku malá. Ani ty nejpohodlnější tepláky nebo rifle na gumu nevypadají dobře, když máte na sobě dámské kalhotky, které se zařezávají, tlačí vás a táhnou. To stejné platí u pánských trenýrek, které nesmí bránit pohybu ani být tak upnuté, že by se váš muž nemohl ani nadechnout. Buď vás takto nevyužitelný šatník bude motivovat, abyste zhubli a vrátili se na svou ideální váhu nebo si jednoduše kupte oblečení, které vám padne tady a teď.

Těhotenství

Příjemná doba, kdy je potřeba změnit nebo spíš rozšířit stávající šatník je těhotenství. Pořiďte si oblečení, které bude pohodlné a můžete počítat i s tím, že jej budete nosit po delší dobu. Investujte do pohodlných těhotenských riflí, delších triček a klidně v těhotenství noste i šaty. Co se týče spodního prádla, tak rozhodně oceníte komfortní bavlněné kalhotky, stejně jako pohodlné kojící podprsenky.

Nový vztah

Mnoho lidí změní svůj šatník, když si najde nového partnera. Nejenže je to jakási očista po předchozích vztahu, ale zároveň se opět chcete líbit. Nebojte se rozmazlit a koupit si na sebe něco nového. Abyste svůj šatník nepřehltili, zkuste však vždy dodržet pravidlo – jedna věc ven, jedna věc dovnitř.

Styl oblékání

Pokud vás nudí váš dlouholetý styl oblékání a rozhodli jste se s tím něco udělat, ať už s kamarádkou, sestrou nebo třeba profesionální poradkyní, obnovte svůj šatník tak, abyste se v novém oblečení cítili dobře. Není nic horšího než když jste například přestali mít rádi černou barvu a ve vašem šatníku se téměř jiná barva neobjevuje. Prodejte nebo darujte oblečení, které nenosíte a pořiďte si do šatníku jen to, v čem se cítíte i vypadáte skvěle.

Publikováno: 21. 05. 2021

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková